19/10/2014 |  09:24 | Аутор: РТРС

СЕХА: Борац преко Радничког до прве побједе

Рукометаши Борца уписали су прву побједу у оквиру регионалне СЕХА Гаспром Јужни ток лиге.

Играчи Игора Рађеновића савладали су Раднички резултатом 34:32.

У неизвјесном мечу, бањалучки рукометаши су у првом полувремену два пута имали предност од два гола, 3:1 и 10:8, да би Крагујевчани стизали резултат и до краја полувремена повели са 18:16.

Гости су у наставку одржавали предност, те у 40. минуту имају и три гола вишка (23:20). Борац је у наставку заиграо боље и пред посљедних 10. минута меча стигао на 26:26. Четири минута прије краја меча Обрадовић доноси Борцу предност од два гола (31:29), коју бањалучки рукометаши држе до краја за коначних 34:32.

Најефиканији у тиму Борца били су Николић са девет, те Микић са шест голова. Обрадовић и Ђукић уписали су по пет погодака. Голман Борца, Станко Абаџић забиљежио је десет одбрана.

У тиму Радничког бољи од осталих били су Гуглета са седам и Грбовић са шест голова. Голман тима из КРагујевца Душан Петровић забиљежио је 12 одбрана.

Борац сада има 4 бода, а сусрет сусрет у Лиги одиграће у Скопљу, против Металурга, 26. октобра.