16/11/2014 |  10:58 | Аутор: РТРС

СЕХА: Пораз Борца у Нашицама

Рукометаши Борац М:тела поражени су у Нашицама од екипе Нексе резултатом 25:21 у 10. колу регионалне СЕХА Гаспром Јужни ток Лиге.

Играчима Игора Рађеновића ово је осми пораз у овогодишњем издању такмичења, док је хрватска екипа остварила другу побједу.

Борац је са два гола Ратка Николића одлично ушао у меч са Нексеом и ту предност држао до 22. минута сусрета када домаћи рукометаши стижу до изједначења (8:8). До краја полувремена Бањалучани са два везана гола долазе до предности па се на одмор отишло при резултату 11:10 за тим из Бањалуке. Домаћин је у наставку меча заиграо боље, па је семафор у 41. минуту меча показа резултат 18:14 у њихову корист. Ова предност била је довољна хрватској екипи која је меч рутински привела крају за коначних 25:21.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Црнић са пет голова, Нуић је постигао четири а Сакић и Етрер по три.

У тиму Борца бољи од осталих био је Николић са седам голова, а пратили су га Ђукић и Ћеранић са по пет погодака.

Борац је након ово кола претпосљедњи тим на табели са четири бода, док је Нексе на седмој позицији са седам освојених бодова.