29/11/2014 |  18:19 | Аутор: ТАНЈУГ

Ливерпул коначно славио, Јунајтед сигуран код куће

Фудбалери Манчестер Јунајтеда побиједили су данас на Олд Трафорду Хал са 3:0 (2:0), док је Ливерпул једва савладао Стоук са 1:0 (0:0), у утакмицама 13. кола Премијер лиге.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Јунајтед је трећим везаним тријумфом задржао четврто мјесто на табели и приближио се екипама из врха у борби за пласман у Лигу шампиона.

Екипа Луја ван Гала повела је голом Криса Смолинга у 16. минуту, на 2:0 повећао је капитен Вејн Руни, док је коначан резултат поставио Робин ван Перси су 66. минуту.

Ливерпул је коначно прекинуо низ од четири утакмице без побједе. Екипа Брендана Роџерса је до дуго жељене побједе дошла поготком Глена Џонсона, који је након пречке Рикија Ламберта у 85. минуту савладао голмана Беговића.

Џонсон је у том тренутку реаговао веома храбро, а да би постигао гол морао је да подметне главу испред копачке противничког играча.

Квинс Парк Ренџерс је побиједио Лестер (3:2), док су резултатом 1:1 завршене утакмице Барнли - Астон Вила и Свонси - Кристал Палас.

Раније данас Арсенал је у првом мечу 13. кола побиједио у гостима Вест Бромвич Албион са 1:0, голом Данија Велбека у 60. минуту.

Резултати и стријелци 13. кола Премијер лиге:

Вест Бромвич Албион - Арсенал 0:1 (Велбек 60)
Барнли - Астон Вила 1:1 (Ингс 87. пенал - Кол 38)
Ливерпул - Стоук 1:0 (Џонсон 85)

Манчестер Јунајтед - Хал 3:0 (Смолинг 16, Руни 42, Ван Перси 66)
Квинс Парк Ренџерс - Лестер 3:2 (Морган 37. ауто гол, Фер 45, Остин 73 - Камбјасо 4, Шлуп 67)
Свонси - Кристал Палас 1:1 (Бони 15 - Јединак 25)

Вест Хем - Њукасл 1:0 (Кресвел 56)