21/12/2014 |  17:38 | Аутор: РТРС

ЕП: Шведска савладала Црну Гору у борби за бронзу

Рукометашице Шведске освојиле су бронзану медаљу на Европском првенству, пошто су у мечу за треће мјесто биле боље од Црне Горе са 25:23.

Црногорке су биле боље у првом полувремену, у једном тренутку имале и три гола предности (10:7), да би се на одмор отишло при резултату 12:11 за Црну Гору.

Рукометашице Шведске су ушле боље у друго полувријеме и направиле преокрет на 15:12. На осам минута до краја, Црногорке стижу до изједначења, али су Швеђанке головима Гулденове и Оденове дошле до тријумфа.

Најефикаснија играчица у селекцији Шведске била је Изабел Гулден са седам погодака, Ида Оден дала је шест, док је Џени Алм постигла четири гола.

Код Црногорки, боља од осталих била је Катарина Булатовић са осам голова, а по четири су постигле Јованка Радичевић и Марија Јовановић.

Финални меч на распореду је од 18 часова, а састају се Норвешка и Шпанија.