19/01/2015 |  18:36 | Аутор: РТРС

СП: Македонија нанијела други пораз БиХ

Рукометна репрезентација Босне и Херцеговине поражена је од селекције Македоније резутатом 25:22 у трећем колу групе Б Свјетског првенства.

Изабраници Драгана Марковића доживјели су други пораз на шампионату свијета, док је Македонија остварила трећи тријумф.

Рукометаши БиХ су лоше ушли у меч, те након седам минута меча губили са 4:0. Међутим, након тајм аута, бх. рукометаши праве серију од 6:0 и по први пут прелазе у вођство (7:6). Македонци су до краја полувремена поново погигли ниво игре и на одмор отишли са два гола преднсти (13:11).

Играчи Драган Марковића поново долазе до предности у 43. минуту меча (18:17). Ипак, финиш утакмице је поново припао македонским рукометашима који у посљедних 10 минута улазе са два гола предности (21:19), те рутински приводе меч крају.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Манасков са шест голова, Мојсовски је постигао један мање, а Лазаров, Георгиевски и Миркуловски по три.

С друге стране, Малиновић и Бурић су постигли по четири, Торомановић три, а Вражалић, Карачић, Прце и Перић по два гола.

У наредном колу Босна и Херцеговина ће се у сриједу састати са Тунисом, док ће Македонија играти са Хрватском, која је у истом термину савладала Иран са 41:22.

Од 19 часова у групи Б састају се Аустрија и Тунис.

У мечевима групе А, Шпанија је са 37:16 била боља од Чилеа, Бразил је надиграо Чиле 34:29 док је Катар славио против Словеније резултатом 31:19.