21/02/2015 |  10:14 | Аутор: ТАНЈУГ

Кливленд бољи од Вашингтона, Кари сјајан против Спарса

У наставку Америчке професионалне кошаркашке лиге одиграно је 13 утакмица.

Кливленд је славио против Вашингтона са 127:89, а предводио их је расположени Леброн Џејмс са убачених 28 поена.

Поред Џејмса, "чаролију" Визардса је са 18 поена већ у првој четвртини "начео " Кајри Ирвинг.

Кливленд је и у тројкама - са 42:3 потпуно разбио Вашингтон, који је наставио са серијом пораза ове сезоне.

Детроит Пистонс су изненадили водећи тим у централној дивизији Чикаго Булсе са 100:91, а најзаслужнији за побједу био је Андре Драмонд са 18 поена и 20 скокова.

Актуелни шампион Сан Антонио доживео је изненађујући пораз од Голден Стејта са 110:99.

Стивен Кари је био најефикаснији са 25 поена и 11 асистенција, а Клеј Томпсон је убацио 20 поена.

Мајами Хитс је био бољи од Њујорк Никса резултатом 111:87, користећи само деветорицу играча. Нису играли Горан и Зоран Драгић који су трејдовани из Феникс Санса у четвртак, као и без Криса Боша коме је дијагностикована плућна емболија.

Најнеизвјеснији је био сусрет између Минесоте и Финикса који је завршен побједом Тимбервулфса - 111:109, уз најбољи учинак Кевина Мертина који је убацио 28 поена.

Феникс је забиљежио шести пораз у седам утакмица.

Посљедња четвртина је била права "клацкалица" у којој су се тимови смењивали у вођству, а Финикс је остварио четврту победу у шест утакмица.