24/02/2015 |  22:40 | Аутор: РТРС

ЛШ: Побједе Јувентуса и Барселоне

Фудбалери Барселоне савладали су у гостима Манчестер сити резултатом 2:1 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

У другом сусрету вечери Јувентус је истим резултатом у Торину био бољи од Борусије из Дортмунда.

Јунак тријумфа Барселоне на "Етихаду" био ју Луис Суарез који је са два гола донио велику предност каталонском тиму пред реванш сусрет.

Уругвајац је довео своју екипу у вођство у 16. минуту меча, да би у 30. постигао и други гол за 2:0. Једини гол за тим Манела Пелегринија постигао је Серхио Агуеро у 69. минуту утакмице.

Прилику да већ у првом мечу овјери пролаз Барселоне у четвртфинале пропустио је Меси у 94. минуту када је његов ударац са бијеле тачке одбранио Харт.

Сви голови на мечу у Торину постигнути су у првом дијелу сусрета. Тевез је довео "Стару даму" у вођство у 13. минуту сусрета, да би свега пет минута касније Ројс изједначио на 1:1. Коначан резултат утакмице поставио је Алваро Мората у 43. минуту утакмице.

Сутра су на програму преостала два сусрета осмине финала, а састају се Арсенал и Монако, те Бајер Леверкузен и Атлетико Мадрид. Обје утакмице почињу у 20 часова и 45 минута.

Реванш утакмице на распореду су 17. и 18. марта.