21/03/2015 |  22:51 | Аутор: РТРС

Игокеа поражена од Мега Лекса за крај сезоне у АБА лиги (ВИДЕО)

Кошаркаши Игокее поражени су у гостима од екипе Мега Лекса резултатом 100:96 у утакмици посљедњег кола лигашког дијела АБА лиге.

Шампион Босне и Херцеговине завршио је такмичење у регионалној лиги са учинком од девет побједа и 17 пораза, док је Мега Лекс сезону завршио са скором 11-15.

Кошаркаши Меге добро су ушли у утакмицу и већ у шестом минуту имали двоцифрену предност (14:4), да би до краја прве дионице Игокеа стигла на -2 (19:17).

Александровчани су наставили у истом ритму и прешли у вођство које су одржавали до половине друге четвртине, да би крај друге дионице ипак припао домаћим кошаркашма који на полувријеме одлазе са предношћу (50:44).

Тим Жељка Лукајића трећу дионицу рјешава у своју корист са 30:27 тако да у посљедњих 10 минута улази са предношћу 74:73.

Посљедња четвртина донијела је доста неизвјесну ситуацију на паркету у којој су се обје екипе смјењивале у вођству. Мега три минуте прије краја прави серију од шест поена коју успијева одржати до краја.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Никола Јокић са 28 поена, уз 15 скокова и двије асистенције. Загорац је убацио 16, а Николић 14 поена.

У редовима Игокее најбољи је био Хесплип са 28 поена, уз по два скока и асистенције. Бунић је убацио 15, Џонс 14, а Јоровић 13 поена.

У преосталим утакмицама суботњег програма Унион Олимпија је савладала Крку са 73:67, док је Задар био бољи од Металца са 85:69.