27/03/2015 |  23:35 | Аутор: Б92

ЕЛ: Побједе Реала, Панатинаикоса и ЦСКА

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су Макаби на свом паркету резултатом 86:75 у 12. колу групе Е Топ16 фазе Евролиге.

Краљевски клуб је тако задржао прво мјесто у Е групи и предност у односу на Барселону (10-2).

У репризи прошлогодишњег финала Евролиге, Мадриђани су тријумф обезбиједили одличном игром у првој (27:13) и трећој четвртини (20:14).

Гости из Тел Авива су у неколико наврата пријетили, али ипак нису могли до подвига у престоници Шпаније.

Џејси Керол предводио је побједнике са 18 поена, 16 је додао Рејес уз девет скокова, а по 11 убацили су Ајон и Љуљ. На другој страни, Рендл је убацио 17, Парго 14, а Александер 12 поена.

Побједу у истој групи остварили су и кошаркаши Панатинаикоса савладавши у Истанбулу Галатасарај са 86:84.

Ово је био вјероватно и кључни тријумф екипе Душка Ивановића у борби за четвртфинале, пошто ПАО сада има скор 7-5 на четвртом мјесту.

Једина екипа која може да их угрози је Алба која има пораз више и побједу мање.

ПАО је уз доста проблема стигао до тријумфа у Истанбулу, иако је два минута пре краја имао +9 (84:75).

Димитрис Дијамантидис је у жељи да одлучи меч направио серију грешака и промашаја, па је Галатасарај добио шансу да преокрене.

У самом финишу Картер је промашио два, Јанг једно слободно бацање, па је ПАО ипак однео побједу из Турске.

Влада Јанковић био је најбољи са 13 поена, шест скокова и четири асистенције, а по 14 поена додали су Гист и Батиста. На другој страни Јанг је имао 24 поена и девет скокова, Ерцег је за 34 минута убацио 19 поена уз шест скокова, а Мицов је за 35 минута имао учинак од 17 поена, три скока и седам асистенција.

У групи Ф ЦСКА је славио против Нижњег у гостима резултатом 86:82.

Екипа Димитриса Итудиса је до 10. побједе у Ф групи стигла великим преокретом у другом полувремену.

Нужњи је почео одлично, доминирао је у првом дијелу, а у 20. минуту имао је чак и 15 поена вишка (55:40).

Ипак, Итудис је на полувремену очигледно имао озбиљан говор, пошто је његов тим заиграо много боље у трећој деоници, па је већ у 26. минуту дошао до преокрета (61:60).

У самом финишу домаћи састав се није предавао, али је неочекивани тандем Коробков/Воронцевич далекометним погоцима одлучио побједника.

Сони Вимс предводио је госте са 21 поеном и пет скокова, 16 је додао Каун који занимљиво није имао ниједан скок, а Милош Теодосић је за 34 минута имао 13 поена, два скока и четири асистенције. На другој страни, Рочести је постигао 21 уз шест успјешних додавања, 17 је убацио Кинзи, а 13 Томпкинс.