16/04/2015 |  22:59 | Аутор: РТРС

Севиља преокретом до побједе, Наполи пред полуфиналом (ВИДЕО)

Фудбалери Севиље савладали су на свом терену екипу Зенита резултатом 2:1 у првој утакмици четвртфинала Лиге Европе.

Велики посао у првој утакмици четвртфинала направио је Наполи који је са 4:1 славио на гостовању код Волфсбурга. Кијевски Динамо ремизирао са Фиорентином (1:1), док су Бриж и Дњипро одиграли без голова (0:0).

Зенит је на стадиону "Рамон Санчез Писхуан" повео против Севиље голом Рјазанцева у 29. минуту утакмице. Бранилац трофеја 17. минута прије краја долази до изједначења голом Баке, да би коначних 2:1 поставио Суарез у 88. минуту утакмице.

Фудбалери Наполија су пред вратим полуфинала пошто ће у реваншу дочекати Волфсбурга након вечерашње побједе у гостима са 4:1. Игуаин и Габиадини са по једним, те Хамшик са два гола донијели су Наполију 4:0, док је једини погодак за "вукове" постигао Бентнер 10 минута прије краја сусрета.

Фиорентина је голом Бабакара у продужетку стигла до 1:1 у дуелу са Динамом из Кијева, који је водио од 36. минута захваљујући голу Ленса.

Реванш утакмице на распореду су за седам дана.