25/04/2015 |  19:28 | Аутор: Б92

Ватерполо: Звезда повела против Партизана

Ватерполисти Црвене звезде побиједили су Партизан са 9:4 и повели са 1-0 у полуфиналној серији плеј-офа Прве А лиге.

У дуелу за који се спекулисало да ће бити отказан због хладне воде у базену на Бањици, Звезда је тријумф обезбиједила бољом игром у другом полувремену и сјајним одбранама Шефика.

Прве двије четвртине прошле су у изједначеној борби, да би "црвено-бијели" потом заиграли много агресивније, што им се и исплатило.

Најбољи у тријумфу Звезде био је Страхиња Рашовић са три поготка, два је постигао Томашевић, а по један Виктор Рашовић, Ранђеловић, Рацков и Његован.

Код Партизана, Стојановић је уписао два гола, а Јакшић и Суботић су постигли преостала два поготка.

Црвена звезда се тако сада налази на корак од пласмана у финале, за шта јој је потребна још једна побједа. Серија се наставља у сриједу на Ташмајдану.

У другом полуфиналу, Раднички је у петак повео у серији против Војводине.