09/05/2015 |  19:22 | Аутор: РТРС

Борац повео против Извиђача у финалу плеј-офа

Рукометаши бањалучког Борац М:тела, савладали су вечерас на свом терену Извиђач из Љубушког, 33-26, и тако повели са 1:0 у финалној серији плеј-офа шампионата БиХ.

Гости из Љубушког, водили су у већем дијелу првог полувремена, ипак Бањалучани су на одмор отишли са минималном предношћу 14-13.

И у наставку се играло гол за гол, седам минута прије резултат је био 26-25 за домаће, а онда Борац прави серију од 7-1, за побједу - 33-26, којом су корак ближе одбрани шампионске титуле.

Најефикаснији у редовима Бањалучана, били су Милан Ђукић са 9 и Даворин Вујовић са са 8, док се код гостију истако Јосип Ереш са 9 голова.

Финална серија игра се на три побједе, а други меч биће одигран у сриједу, 13. маја, у Љубушком.

Трећи дуел заказан је за 16. мај, у Бањалуци, док би евентуални четврти и пети сусрет били одиграни 20. и 23. маја.