23/05/2015 |  19:17 | Аутор: РТРС

Борац бољи од Дрине, Сарајево на корак до титуле

Фудбалери Борца савладали су Дрину резултатом 2:1 у утакмици 29. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Зворничани су први дошли у вођство голом Мркајића у 15. минуту. "Црвено-плави" су од 39. минута играли са играчем мање због искључења Рунића. Међтим, то није омело изабранике Владе Јаагодића да дођу до три бода. Најприје је Стокић у 59. минуту изједначио на 1:1, да би коначан резултат поставио Предраговић у судијској надокнади.

Борац је након данашње побједе заузео пету позицију са 49 освојених бодова, док је Дрина у опасној зони са само једним бодом више од Младости која је данас поражена у Тузли од Слободе са 3:2 још увијек се налази у зони испадања.

Славија је на свом терену одиграла 1:1 са Широким Бријегом, а бодове су такође подијелили Радник и Челик (2:2).

Фудбалери Сарајева славили су у Витезу са 3:0, и тако дошли у прилику да на "Кошеву" овјере титулу шампиона.

Другопласирана екипа Жељезничара славила је на "Грбавици" против Травника са 1:0 и тако пред посљедње коло задржала један бод застатка у односу на лидера.

У преосталим сусретима Зрињски је у Мостару савладао Олимпик са 2:0, док је Звијезда на свом терену била боља од Вележа са 3:2