27/05/2015 |  19:52 | Аутор: РТРС

Олимпик побједник Купа БиХ

Фудбалери Олимпика по први пут у историји освојили су Куп Босне и Херцеговине.

Олимпик је у финалу савладао Широки Бријег након бољег извођења једанаестераца.

Прва утакмица, одиграна у Широком Бријегу завршена је 1:1, а како је идентичним резултатом завршен и реванш на "Кошеву", побједник је опдлучен након пенала.

Први су у вођство дошли гости голом Пеке у самом финиши првог полувремена.  Крај првог дијела обижељило је и искључење иргача Олимпика Јадранка Богичевића. Домаћи су до изједначћења стигли у 56. минуту голом Мухаремовића, што је био и коначан резултат регуларног дијела утакмице.

Побједника финалне утакмице Купа БиХ одлучила је пета серија удараца са бијеле тачке, у којој је Мухаремовић био прецизан за Олимпик, док је чувар мреже домаћих одбранио ударац Ландеке.