26/06/2015 |  09:09 | Аутор: Б92

Копа Америка: Перу у полуфиналу

Фудбалери Перуа пласирали су се у полуфинале Копа Америка у Чилеу, тријумфом над Боливијом са 3:1.

Јунак побједе Перуа био је Паоло Гереро, који је уписао "хет-трик", а једини гол за Боливију постигао је Марсело Морено у 84. минуту.

Перу ће се у полуфиналу састати са домаћином шампионата, а тај дуел је на програму у понедјељак.

Преостала два четвртфинала играју се у суботу и недјељу, а састају се Аргентина и Колумбија, односно Бразил и Парагвај.

Селекција Перуа је одиграла одличан меч против Боливије, а Гереро ју је довео у вођство у 20. минуту. Само три минута касније, исти играч је удвостручио предност, да би у 74. минуту донео недостижних 3:0 Перуу. Морено је у 84. минуту из пенала само могао да ублажи пораз свог тима.