29/07/2015 |  17:41 | Аутор: РТРС

"Делфини" лако савладали Јапан

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Јапана резултатом 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3) у утакмици другог кола групе Д Свјетског првенства.
Ватерполо репрепезнтација Србије (ФОТО: waterpoloserbia.org) -
Ватерполо репрепезнтација Србије (ФОТО: waterpoloserbia.org)

Јапанци су пружили отпор у првој четвртини коју су изабраници Дејана Савића ријешили у своју корист са 2:1. У другом периоду игре "Делфини" убацују у брзину више те са четири поготка у низу стижу до 6:1 и на одмор одлазе са предношћу од пет голова (8:3). Слично је протекла и трећа четвртина у којој српски ватерполисти повећавају предност на 13:6, да би у посљедњем периоду наставили у истом ритму и на крају лако стигли до друге побједу у групној фази такмичења.

Најефикаснији у редовима Србије био је Слободан Никић који је постигао шест погодака, док други најефикаснији играч у српској екипи био Душко Пијетловић са четири гола.

"Делфини" су се тако осамосталили на првом мјесту у групи са двије побједе, јер су у раније одиграном мечу исте групе Црна Гора и Аустралија ремизирале (5:5).

Селекција Србије посљедњи меч у оквиру групне фазе игра у петак од 12 часова и десет минута, а противник ће јој бити Аустралија.