29/07/2015 |  23:09 | Аутор: РТРС

Базел и Салцбург на корак до пролаза

Фудбалери Рапида из Беча и Ајакса одиграли су неријешено (1:1) у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Холанђани су након првог полувремена водили 2:0 головима Класена, али су домаћи фудбалери голом Кајнца почетком другог полувремена смањили на 2:1. Фудбалери Рапида су од 59. минута играли са играчем мање, што их није омело да дођу до изједначења. За коначних 1:1 погодио је Берић у 75. минуту утакмцие.

Други аустријски представник Салцбург, славио је на свом терену против Малмеа са 2:0, а са предношћу ће у госте путовати и фудбалери Слетика који су са 1:0 били бољи од Карабага.

Велики посао вечерас је обавио Базел савладавши у Лех у Познању са 3:1.

Једина утакмица завршена без голова одиграна је у Хелсинкију, гдје су се састали домаћи ХЈК и Астана из Казахстана.