04/08/2015 |  22:53 | Аутор: РТРС

Гол Гудеља недовољан, Рапид избацио Ајакс

Фудбалери Рапида пласирали су се у плеј-оф Лиге шампиона савладавши у Амстерадму Ајакс резутатом 3:2.

Први сусрет одигран у Бечу завршен је без побједника 2:2.

Аустријски клуб головима Бeрића и Шауба након првих 45 минута имао 2:0. У наставку, Милик смањује на 1:2, да би у 75. српски фудбалер Немања Гудељ донио Ајаксу изједначење. Међутим, само два минута касније Шауб својим другом голом поставља коначан резултат.

У посљедњем реванш сусрету дана, Монако је на свом терену потврдио доминацију против Jанг Бојса. Након 3:1 у Берну, Moнако је у реваншу на "Лују Другом" славио са 4:0 и без проблема прошао у наредну фазу елитног клупског такмичења.

У раније одиграниим утакмицама данашњег програма Динамо је елиминисао Молде, док је кипарски АПОЕЛ из даљег такмичења избацио Мидтјиланд.