23/08/2015 |  21:40 | Аутор: РТРС

Борац поражен од Олимпика, Славија боља од Дрине

У фудбалској Премијер лиги Босне и Херцеговоне данас су одигране преостале утакмице петог кола.

Борац је на "Градском стадиону" доживио први пораз у сезони, а бодове из Бањалуке однио је Олимпик. Тим са "Отоке" остварио је побједу минималним резлтатом, а једини гол на утакмици постигао је Панџа у 21. минуту утакмице.

Тим Владе Јагодића након овог кола заузима 10. позицију на табели са шест бодова, док је Олимпик, захваљујући првој побједи у сезони, уписао пети бод и тренутно је на 12. позицији.

Рудар је славио против Травника са 2:1. Перкија је довео Приједорчане у вођство у 25. минуту, на 1:1 у 40. минуту, из казненог ударца, изједначио је Дудић, да би коначних 2:1 поставио Џафић у 66. минуту сусрета.

Захваљујући данашњој побједи, Рудар се са седам бодова попео на осму позицију, док је Травник након овог кола на 11. мјесту.

Фудбалери Славије уписали су три бода у мечу против Дрине голом Немање Картала у 53.минуту утакмице.

Клуб из Источног Сарајева сада има осам бодова и држи пето мјeсто на табели. С друге стране, Зворничани су на посљедњем мјесту са три освојена бода.

Жељезничар је на "Грбавици" побиједио Вележ са 2:1, док је дерби кола, Зрињски - Широки Бријег, завршен без голова.