Бањалука: Обиљежен Дан несталих и погинулих
Вијенце су положили изасланици предсједника Републике Српске и српског члана Предсједништва БиХ, потпредсједник Народне скупштине Ненад Стевандић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Миленко Савановић, генерални конзул Србије у Бањалуци Владимир Николић, делегације Републичке организације заробљених и погинулих бораца и несталих цивила, Савеза логораша и Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука Оружаних снага БиХ.
Стевандић је рекао да обиљежавање оваквих догађаја 20 година од завршетка рата треба ставити у контекст садашњег времена, када је српски народ на прагу великих подјела.
"Кад год рјешавамо било какве политичке расправе, требало би да се вратимо на оваква мјеста и да начинимо корак назад у личној импресији, а корак напријед у заједничкој будућности", поручио је Стевандић након полагања вијенаца.
