29/09/2015 |  23:17 | Аутор: Б92

Преокрет Барсе, БАТЕ срушио Рому, петарда Бајерна

Преокрет Барселоне против Бајера, два гола Филипа Младеновића за победу БАТЕ над Ромом и "петарда" Бајерна Динаму обиљежили су вече у Лиги шампиона.

Актуелни првак Европе дуго се мучио са одличним Бајером на Ноу Кампу, али је за минут и по успио да преокрене и оствари прву побједу у другом колу Лиге шампиона – 2:1.

У оквиру групе Е изненађење вечери направио је БАТЕ који је захваљујући двоструком стрелцу Филипу Младеновићу у Борисову савладао Рому са 3:2

Бајерн је у групи Ф нанио тежак пораз Динаму из Загреба од 5:0, уз нови хет-трик Роберта Левандовског, док је Арсенал доживео и други пораз. Овога пута у лудој утакмици на Емиратима славио је Олимпијакос са 3:2.

Мурињо и Фалкао вратили су се на Драгаоуо, али је Челси потврдио очајну форму поразом од Порта са 2:1. У другом мечу групе Г Макаби Славише Јокановића поражен је од Динама из Кијева, који је постизао голове на почетку оба полувремена (2:0).

Валенсија и Зенит потврдили су да су главни фаворити за пласман даље из групе Х – руска екипа остварила је побједу над Гентом (2:1), да би "Слепи мишеви" минималцем утишали Жерлан, у мечу који је судио Милорад Мажић.