24/10/2015 |  21:32 | Аутор: РТРС

Борац поражен у Бањалуци

Фудбалери бањалучког Борца забиљежили су четврти узастопни пораз у Премијер лиги БиХ.
Борац - Широки Бријег - Фото: РТРС
Борац - Широки БријегФото: РТРС

Овога пута бодове са Градског стадиона однио је Широки Бријег, резултатом 0:2. Прво узбуђење на сусрету десило се у 9. минуту, када је фудбалер домаћих Марјановић добро прошао по десној страни, ушао у шеснаестерац гостију, Марковић га руши... али судија Шеховић из Сарајева није показао на бијелу тачку. У наредном нападу, гости стижу до вођства. Центрирао је Црнов, а Вагнер главом савладао Ружића за 1-0. У 22 . минуту биљежимо покушај Јовића, али Солдо лако брани. Два минута касније, покушај Пехара, одлази преко гола. Најбољу прилуку у првом полувремну, Борац је пропустио у 36. минуту. Марјановић је убацио, али Јовић иако сам, шутира поред гола. У 38. минуту Јовић је извео коренер, а Солдо у посљедњи тренутак одбранио ударац Рунића.

Прилику да дођу до изједначења, Бањалучани су пропустили на старту другог полувремена, када је Кољић са три метра промашио празан гол. Промашаје Борца, Широки је казнио у 61. минуту. Пехар је центрирао по земљи, на другој стативи је Вагнер, коме није било тешко да са два метра пошаље лопту у празну мрежу. Ово је 8. гол за Бразилца који је уз Бенка најбољи стријелац лиге. До краја сусрета, издвајамо покушај Ћорлуке у 86. минуту и Вагнера у судијској надокнади времена. Блиједа и неубједљива игра Борца који је овим поразом остао на дну табеле.