latinica  ћирилица
06/11/2015 |  15:44 | Аутор: СРНА

У Бањалуци почео научни скуп поводом 20 година Дејтона

У Бањалуци је почео дводневни научни скуп "Дејтонски мировни споразум - 20 година послије".

Предвиђено је да се на овом скупу обрате предсједник Републике Српске Милорад Додик и предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске Рајко Кузмановић.

Научном скупу присуствују предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић, министри у Влади Републике Српске, амбасадор Србије у БиХ Станимир Вукићевић...

У раду скупа учествују чланови АНУРС-а, представници других академија наука и умјетности, те познати правници, историчари, политиколози, аналитичари и стручњаци из различитих научних области, и то из Русије, Италије, Србије, Црне Горе, Хрватске, Македоније, те Републике Српске и Федерације БиХ.

Организатор научног скупа је Академија наука и умјетности Републике Српске.