06/11/2015 | 15:44 | Аутор: СРНА
У Бањалуци почео научни скуп поводом 20 година Дејтона
У Бањалуци је почео дводневни научни скуп "Дејтонски мировни споразум - 20 година послије".
Предвиђено је да се на овом скупу обрате предсједник Републике Српске Милорад Додик и предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске Рајко Кузмановић.
Научном скупу присуствују предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић, министри у Влади Републике Српске, амбасадор Србије у БиХ Станимир Вукићевић...
У раду скупа учествују чланови АНУРС-а, представници других академија наука и умјетности, те познати правници, историчари, политиколози, аналитичари и стручњаци из различитих научних области, и то из Русије, Италије, Србије, Црне Горе, Хрватске, Македоније, те Републике Српске и Федерације БиХ.
Организатор научног скупа је Академија наука и умјетности Републике Српске.
