21/11/2015 |  18:32 ⇒ 20:15 | Аутор: Б92

Челси коначно до побједе

Фудбалери Челсија побиједили су Норич 1:0, док је Арсенал поражен од екипе ВБА са 2:1 у 13. колу Премијер лиге.
Челси - Фото: Getty Images
ЧелсиФото: Getty Images

Евертон је остварио убједљиву побједу над Астон Вилом 4:0, тријумфе су остварили још Лестер и Стоук, а неријешено је било на сусрету Свонсија и Борнмута 2:2.

Челси је коначно побиједио послије три узастопна пораза.Сва три бода својој екипи донио је Дијего Коста у 64. минуту.

Фабрегас је брзо извео слободан ударац на средини терена, лопта је стигла до Косте који се лако ослободио проитвничког играча и затресао мрежу. Шпански нападач прекинуо је пост од шест мечева без постигнутог поготка.

Зума је послије слободног ударца Вилијана погодио пречку. Неколико минута касније на ивици шеснаестерца направљен је прекшај над за Челси, поново га је извео Вилијан, лопта је стигла у петерац, али су је дефанзивци Норича избацили из опасне зоне. И Матић је у 86. минуту имао прилику да стави тачку на мечу, послије лијепог продора шутирао је у ближу стативу, па је голман Норича одбранио.

Челси сада има 14 бодова и на 15. је мјесту на табели, док Норич има два бода мање.

Српски фудбалери Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су свих 90 минута за екипу Жозеа Муриња.

Арсенал је повео преко Жируа у 28. минуту, а серију асистенција наставио је Езил. Опак, седам минута касније домаћи поравнавају резултат, да би предност противнику аутоголом донио Артета у 40. минуту, што је био и коначан резултат. До краја меча Арсенал је имао прилику да изједначи, али је Касорла промашио пенал.

Екипа Арсена Венгера прекинула је низ од шест мечева без пораза. Посљедњи пут Тобџије су изгубиле 19. септембра од Челсија.

Убједљив тријумф остварио је Евертон на свом терену против Астон Виле са 4:0. Голове за побједу "карамела" постигли су Баркли и Лукаку.

Лестер је славио на гостовању Њукаслу 2:0 и попео се макар на неколико сати на чело табеле. Један од најбољих уи побједничком тиму поново је био Варди, стријелац првог гола у судијској надокнади првог полувремена. На 2:0 повисио је Улоа у 62. минуту, а коначан резултат поставио је Оказаки у 83.

Варди је на овом мечу изједначио је рекорд Руда Ван Нистелроја са 10 узастопних утакмица у Премијер лиги на којима се уписао у стријелце. Серију је започео 29. августа против Борнмута.

Српски репрезентативац Александар Митровић био је у стартној постави Њукасла.

Стоук је са 1:0 поготком Бојана Кркића у гостима савладао Саутемптон, у чијем тиму је цијелу утакмицу био Душан Тадић.

Свонси је на свом терену играо 2:2 са Борнмутом. Гости су водили са 2:0 головоима Џошуе Кинга и Дена Гослинга, а бод домаћину донијели су Андре Ају и Џонџо Шелви.