06/02/2016 |  10:07 | Аутор: ТАНЈУГ

НБА: Нови дабл-дабл Јокића, Марјановићу седам поена

Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 14 поена уз 12 скокова, у побједи његовог Денвера над Чикагом (115:110).
Никола Јокић - Фото: Beta/AP
Никола ЈокићФото: Beta/AP

Јокић је на терену провео 25 минута, и одличном игром помогао Нагетсима да стигну до 20. побједе у шампионату.

Најбољи у тиму Денвера био је Данило Галинари са 33 поена, Мудиај је убацио 22, док је Бартон додао 18.Код екипе Чикага најефикаснији био је Дерик Роуз са 30 поена, 19 је додао Батлер, а 18 Гибсон.

Треба истаћи да су Булси од друге четвртине играли без помоћи Џимија Батлера, пошто је дефинитивно најбољи играч Чикага ове сезоне,терен морао да напусти већ пред крај друге четвртине, због повреде лијевог кољена.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић је у побједи његовог Сан Антонија на гостовању Даласу (116:90), за нешто мање од 17 минута на терену, уписао седам поена уз седам скокова.

Спарсе је до лаке победе у гостима предводио Кавај Ленард са 23 поена, Милс је додао 16, а Ламаркус Олдриџ 14 уз 10 скокова.
Код домаћина по 13 поена постигли су Вилануева и Андерсон, док је 10 додао Новицки.

Бостон је на гостовању Кливленду стигао до велике побједе, пошто је Ејвери Бредли, тројком у посљедњој секунди утакмице, донио коначних 104:103 за Келте, за потврду одличне форме и осми тријумф у посљедњих девет утакмица.
Бостон је до побједе предводио Ајзеа Томас са 22, 19 је додао Тарнер, а 16 Зелер.

Кливленду није помогла ни сјајна партија Леброна Џејмса, који је меч завршио са 30 поена, док је Смит додао 20, а Ирвинг 19. Домаћи тим је пред крај треће четвртине остао без Кевина Лава, који је морао да оде у свлачионицу због истегнућа ноге.

У осталим мечевима Атланта је савладала Индијану, Мајами је славио на гостовању Шарлоту, Клиперси су као гости побиједили Орландо, Вашингтон је славио против Филаделфије, Бруклин је био бољи од Сакрамента, Мемфис је славио на гостовању Никсима, док је Јута на домаћем терену била боља од Милвокија.