latinica  ћирилица
03/04/2016 |  15:57 ⇒ 22:00 | Аутор: РТРС

Погинуо мотоциклиста у кањону Врбаса (ВИДЕО)

Црни викенд на путевима Српске. У судару са комбијем у кањону Врбаса код Бањалуке, погинуо је 22 годишњи мотоциклиста, Младен Кременовић. Двоје дјеце превезено је на Дјечију хирургију, од којих једно са тежим повредама ока.

Ово је друга саобраћајка са смртним исходом у посљедња два дана.

Викенд иза нас један је у низу црних статистика. Након јучерашње погибије двојице младића код Челинца, у Јагодићима близу Бањалуке, погинуо је мотоциклиста.

Несрећа се догодила око 14 часова на магистралном путу Бањалука - Јајце, када је двадесетдвогодишњи Младен Кременовић на мотоциклу ишао у правцу Бањалуке. Како незванично сазнајемо, изгубио је контролу над мотором и ударио у комби, у ком се налазила мајка са четворо дјеце.

- Смртно је страдао мотоциклиста Младен Кременовић. Тужилац је наложио да се предузму све радње мере на расветљавању свих околности и наложена обдукција, рекла је Маја Ђаковић Видовић, потпаролка Окружног тужилаштва Бањалука.

На лице мјеста изашла је и хитна помоћ. Двоје дјеце превезено је на Одјељење дјечије хирургије. Једно од њих, са лакшим повредама, пуштено је на кућно лијечење, а друго задржано.

- Пацијенткиња је задобила тешке контузионе повреде ока и предузимају се све мјере конзервативног лијечења и задржана је у болници, истакла је Нина Јосиповић, сарадник за информисање у УКЦ БЛ.

На овој дионици пута, саобраћај је био обустављен два часа. Упркос бројним акцијама МУП-а Српске, којима је апеловано на свијест возача, црне статистике се настављају.

Прошле године, у првих девет мјесеци, погинуло је 118 лица. Највише незгода са смртним исходом забиљежено је 2011. када су живот изгубила 163 лица.