27/07/2016 |  22:52 | Аутор: Б92

ЛШ: Добар резултат за Роџерсов Селтик у Астани

Фудбалери Розенборга побиједили су АПОЕЛ код куће са 2:1, у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу шампиона.
Лига шампиона - Фото: РТРС
Лига шампионаФото: РТРС

Норвешки тим је водио са 2:0 на полувремену, али су Кипрани ипак постигли важан гол у гостима који им оставља наду пред реванш.

Гиткјер је постигао први гол у 23. минуту, а Скјелвик је дуплирао предност у надокнади првог дијела. Коначан резултат 23 минута прије краја поставио је Ефрем после асистенциеј Јанотаса.

Дуел у Казахстану између Астане и Селтика завршен је неријешено 1:1, па ће шкотски шампион свакако бити много задовољнији. Логвиненко је донио предност екипи Астане у 19. минуту, а изједначио је Грифитс 12 минута прије краја.

У домаћој екипи Максимовић и голман Ерић одиграли су цијели меч, док је Десподовић играо у посљедњих пет минута. Идентичним резултатом завршен је и дуел Астра – Копенхаген. Тешеира је донио предност Румунима у седмом минуту, а Данси су изједначили преко Дилејнија у 64.

Турски Фенербахче неће бити задовољан побједом од 2:1 против Монака на свом терену. Еменике је постигао оба гола за Фенер, док је Радамел Фалкао на другој страни искористио грешку одбране и постигао вриједан гол у гостима за француски тим.

Велики посао одрадила је пољска Легија која је славила у Словачкој против Тренчина са 1:0 голом Николића.