23/09/2016 |  20:17 | Аутор: Б92

С.Петербург- Троцки поражен од Вавринке

Српски тенисер Виктор Троицки завршио је такмичење у четвртфиналу АТП турнира у Санкт Петербургу поразом од Стана Вавринке.

Троицки није успио да парира првом носиоцу и поражен је резултатом 7:5, 6:2, послије 64 минута игре.

Иако је одиграно доста гемова, дуел је трајао поприлично кратко – играчи су експресно освајали гемове, није било ни много брејк лопти, а Швајцарац је био бољи у одлучујућим тренуцима.

Послије изједначеног првог сета, искористио је пад концентрације Виктора и у 12. гему искористио другу брејк лопта, која му је уједно донијела и вођство у сетовима.

Већ тада је шампион УС Опена преузео контролу и само се чекало када ће преломити сусрет, а то се догодило средином другог сета. Одузео је сервис противнику у шестом гему, већ у осмом направио нови брејк и пласирао се у полуфинале турнира на којем први пут наступа.

Он ће се у борби за финале борити са Робертом Баутистом Агутом из Шпаније, који је у три сета елиминисао Жоаа Соусу.

Други полуфинални пар чине Чех Томаш Бердих и Александер Зверев из Њемачке.

Турнир у Санкт Петербургу игра се за наградни фонд од 923.550 долара.