29/09/2016 |  19:22 ⇒ 21:34 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Без голова у Астани, побjеда Мајнца над Габалом

У другом колу групне фазе Лиге Европе Астана је ремизирала са екипом Јанг Бојса – 0:0, док је Мајнц у узбудљивом мечу савладао Габалу – 3:2 (0:1).
Лига Европе - УЕФА (илустрација) -
Лига Европе - УЕФА (илустрација)

Фудбалери Астане и Јанг Бојса, који се налазе у груби Б, сада имају исти учинак, пошто су у првом колу изгубили од Хапоела, односно од Олимпијакоса.

У другом мечу, који је одигран у истом термину , виђено је чак пет голова. Екипа Мајнца је повела у првом полувремену голом Јошинора Мутоа у 41. минуту, да би фудбалери из Азербејџана направили преокрет и повели са 2:1 головима Гурбанова из пенала и Зењова у 62. минуту.

Међутим , њемачка екипа успјела је да се врати и за шест минута је изједначила голом Кордобе, да би коначан резултат поставио 20- годишњи фудбалер Левин Озтунали у 78. минуту (3:2).

Мајнц се сада налази први на табели у групи Ц, док је Габала посљедња без освојеног бода.

Бивши фудбалер Партизана Воијислав Станковић одиграо је цијели меч за екипу Габале, као и српски репрезентативац Немања Максимовић који је такође провео на терену 90 минута, у ремију Астане над швајцарским клубом.