30/09/2016 |  22:35 | Аутор: РТРС

Лајпциг без пораза у Бундеслиги

У првом мечу шестог кола Бундеслиге фудбалери Лајпцига побиједили су Аусбург – 2:1 (1-1) и тако остали непоражени у лиги.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Клуб који је ове сезоне дебитант у лиги, налази се на трећем мјесту са 12 бодова, а Аусбург је на 11. позиција са седам.

"Бикови" су повели у 11. минуту голом Емила Форсберга, али је Донг- Вон Ђи изједначио три минута касније.

Побједу на "Ред Бул Арени" донио је Јусуф Пулсен у 52. минуту и то сјајним голом у шеснаестерцу, који је био неодбрањив за голмана Марвина Хица.

Српски фудбалер Гојко Качар био је у екипи Аузбурга до 85. минута, када га је замијенио турски фудбалер Халил Алтинтоп.

Лајпциг је сјајно започео сезону и сада има три побједе и три неријешене утакмице, а у наредном колу гостоваће екипи из Волсурга, док ће Аузбург покушати да оствари побједу на домаћем терену, гдје ће угостити Шалке.