23/10/2016 |  17:54 | Аутор: РТРС

ПЛ: Гужва на врху табеле; Пеп три меча без побједе

Фудбалери Манчестер Ситија одиграли се неријешен меч са Саутемптоном на Етихаду у деветом колу Премијер лиге – 1:1 (0:1).
Гвардиола и Туре - Фото: Getty Images
Гвардиола и ТуреФото: Getty Images

Екипа Пепа Гвардиоле није успјела да послије три утакмице оствари побједу, па сада дијели прво мјесто са Арсеналом и Ливерпулом, док је Саутемптон осми.

Стрелци на мечу били су Нејтан Редмонд у 27. и Килечи Ихеначо у 55. минуту утакмице.

У првом полувремену екипе нису показале атрактиван фудбал на Етихаду. Несигурност одбране фудбалера Ситија и доброг пресинга "светаца" довеле су до вођства гостију.

Саутемптон је у 27. минуту повео голом Редмонда послије грешке одбране "грађана", односно неспоразума између Џона Стонса и Винсента Компанија, па је 22-годишњи фубалер лако матирао Клаудија Брава.

Бивши фудалер Евертона могао је да исправи своју грешку и да постигне погодак за изједначење, али је помоћни судија донио дискутабилну одлуку и сигнализарао офсајд.

Гвардиола је у наставку меча морао да реагује па је умејсто Кевина де Брујнеа убацио Келечија Ихенача што се показало одличним потезом. Млади нападач је, само девет минута од уласка у игру, послије сјајне лопте Лероја Санеа, а потом и грешке одбане екипе Клода Пуела изједначио у 54. минуту.

Од тог тренутка "грађани" су имали већи посјед лопте и били опаснији пред голом Фрастера Фростера. Српски фудбалер Душан Тадић изашао је из игре у 70. минуту када га је замијенио Буфало.

До краја утакмице смјењивале су се шансе и на једној и на другој страни. Ипак у посљедњим минутима права драма пред голом гостујућег тима, неколико покушаја играча Пепа Гвардиоле које нису резултирале голом, па су на крају подеијлиле бодове на Етихаду.

У наредном колу "грађани" гостују Вест Бромичу, док ће "свеци" угостити екипу Челсија.