25/10/2016 |  16:34 | Аутор: РТРС

Партизан у четвртфиналу Купа Србије

Фудбалери Партизана оправдали су улогу фаворита против трећелигаша Жаркова 2:0 (0:0) и пласирали се у четвртфинале Купа Србије.
ФК Партизан - Фото: ТАНЈУГ
ФК ПартизанФото: ТАНЈУГ

Партизан је на Бањици тек у другом полувремену сломио отпор београдског српсколигаша и побиједио головима Валерија Божинова у 48. и 71. минуту.

Бугарски нападач искористио је кикс одбране Жаркова код првог гола, док је код другог погодио ефектно из волеја и ријешио меч на стадиону Рада.

Тренер црно-бијелих Марко Николић меч са Жарковом искористио је да шансу пружи играчима са мањом минутажом у досадашњем дијелу сезоне, а дебитовао је голман Немања Стевановић.

У сриједу су на програму преостали парови осмине финала Купа: Јагодина – Борац Чачак (13 сати), Вождовац – ФК Спартак Ждрепчева крв (14), Чукарички – Јавор (15), Црвена звезда – БСК Борча (16), Нови Пазар – Војводина (17), Младост Лучани – Рад (17), Радник – Слобода Ужице (17).