25/01/2017 |  09:14 ⇒ 09:15 | Аутор: РТРС

Јокић водио Денвер до побједе против Јуте (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвера побједили су прошле ноћи екипу Јуте са 103:93 у америчкој НБА лиги, а најзаслужнијих за тај тријумф био је српски репрезентативац Никола Јокић.
Никола Јокић (Фото:  denverstiffs.com) -
Никола Јокић (Фото: denverstiffs.com)

Јокић је за 35 минута на терену постигао 23 поена уз 11 скокова, шест асистенција, две украдене лопте и три блокаде.

Српског кошаркаша најбоље је пратио Џамир Нелсон са 17 поена, од чега је седам постигао у последњих четири минута утакмице. Дарел Артур је меч завршио са 16 поена, док су Данило Галинари и Кенет Фарид убацили по 11.

У пораженом тиму најефикаснији је био Дерик Фејворс са 18 поена.

Прошле ноћи на терену је био и Немања Бјелица, али није успио да се упише у стрелце у побједи своје Минесоте над Финиксом од 112:111.

Минесоту је до победе водио Ендрју Вигинс са 31 поеном, а управо је он уз звук сирене постигао побједнички кош за Тимбервулвсе. Карл-Ентони Таунс је постигао 18 поена уз десет скокова, док су Горги Дјенг и Шабаз Мухамед убацили по 16 поена.

У тиму Финикса најбољи је био Девин Букер са 26 поена.

Кошаркаши Сан Антонија славили су против Торонта са 108:106 за своју пету узастопну побједу.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Ламаркус Олдриџ са 21 поеном, док је Пети Милс додао 18. У екипи Торонта, која је уписала и четврти пораз у низу, истакао се Кајл Лаури са 30 поена.

Филаделфија је наставила са сјајним партијама, пошто је побједила Лос Анђелес Клиперсе са 121:110 и тако стигла до деветог тријумфа у последњих 12 утакмица.

Нерленс Ноел је био најефикаснији у побједничком тиму са 19 поена, а најбоље су га пратили Ришон Холмс са 18 и Дарио Шарић са 16 постигнутих поена. У редовима Клиперса најбољи је био Џамал Крафорд са 27 поена.

Вашингтон је продужио побједнички низ на свом терену на 14 утакмица, пошто је прошле ноћи побједио Бостон са 123:108.

Бредли Бил је био најбољи у победничком тиму са 31 поеном, од чега је 13 постигао у последњој четвртини. У редовима Бостона, који је забележио трећи узастопни пораз, најефикаснији је био Ајзеа Томас са 25 поена.

Кошаркаши Чикаго су побједили Орландо са 100:92, а најзаслужнији за тај тријумф били су Двејн Вејд са 21 и Џими Батлер са 20 постигнутих поена.