18/07/2017 |  22:52 | Аутор: РТРС

ЛШ: Ријека у 3. претколу дочекује Салцбург

Фудбалери Ријеке и Хахјафјордура изборили су пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Најбољи тим Хрватске је лако изашао на крај са Њу Сејнтсима, након 2:0 код куће, славило је са убједљивих 5:1 у реваншу у Велсу.

Стријелци за Ријеку били су Матеи у првом, а два пута Гаврановић, те по једном Горгон и Ристовски у другом полувремену.

И Хафнафјордур је славио на гостовању, надиграо је Викингур 2:0 на Фарским острвима, након ремија 1:1 код куће.

Исландски шампион је тријумфовао погоцима Ленона из пенала у 79. и Валдимарсона у 91. минуту, док је домаћин од 78. имао играча мање због искључења резервисте Олсена.

Ријека ће у трећем колу квалификација играти вјероватно са аустријским Салцбургом, који је у првом мечу другог кола савладао Хибернијанс на Малти 3:0.

Хафнарфјордур чека расплет дуела између Марибора и Зрињског, првак Словеније је побиједио 2:1 у Мостару у првом мечу.