24/01/2018 |  22:55 | Аутор: РТРС

Повреда Милана Мачвана, сезона можда завршена за српског репрезентативца

Минхенски Бајерн савладао је екипу Зенита у Русији у Еврокупу, уз сјајну ролу Луке Јовића, али меч је обиљежила повреда Милана Мачвана, који је морао да буде изнијет са терена и чији играње у наставку сезоне је под знаком питања.

Српски репрезентативац, који је после напада свог тима у трећој четвртини сусрета, завршио је на паркету, државши се за кољено.

Прве прогнозе нису добре, а Мачван је изнијет са терена на носилима.

"Милан Мачван је у болници и иде на преглед магнетном резонанцом. Ова победа је лијепа, али је много важније да се он ускоро врати у тим", наводи се у саопштењу Бајерна на Твитеру.

Водио је Зенит пред улазак у посљедњих десет минута резулатом 62:52, али им то није било довољно за тријумф. На крају, резултат је био 78:76 за њемачки тим, који је веома близу пласмана у четвртфинале такмичења.

Код домаћих Марко Симоновић је за десет минута убацио три поена, за госте, које је са клупе предводио Саша Ђорђевић, блистао је Стефан Јовић са 14 поена и седам асистенција, док је Милан Мачван убацио девет поена.