09/12/2010 |  09:16 | Аутор: РТРС

ЛШ: АРСЕНАЛ-ПАРТИЗАН 3:1

Фудбалери Партизана су завршили учешће у Лиги шампиона поразом од Арсенала у Лондону. Пред више од 55.000 гледалаца на Емирејтсу црно-бели су добро парирали "тобџијама" седамдесетак минута, али је домаћи тим знао да казни тренутке деконцентрације противника и побједом ријеши питање пласмана међу 16 најбољих, не чекајући исход сусрета у Доњецку.
Арсенал је до вођства дошао без шансе и послије престрого досуђеног једанаестерца који је реализовао Ван Перси. Црно-бели су први гол из игре у Лиги шампиона постигли почетком другог полувремена, а стријелац је наравно био Клео. Офанзива домаћина послије изједначења донијела је резултат захваљујући грешкама одбране црно-белих. Најприје је у 73. минуту Јовановић асистирао Волкоту за 2:1, да би коначан резултат постигао Насри четири минута касније. Партизан није демолиран у Лондону, како су многи очекивали, а за утјеху црно-белима може да послужи и чињеница да су прошли много боље од Браге и Шахтјора, које је Арсенал из Лондона испратио са шест, односно пет голова у мрежи. Остали резултати: Група Е: Бајерн - Базел 3:0 (2:0) Рибери 35', 50', Тимошчук 37 Клуж - Рома 1:1 (0:1) Боријело 21' - Траоре 88' Табела: Бајерн 15, Рома 10, Базел 6, Клуж 4 Група Ф: Олимпик Марсеј - Челси 1:0 (0:0) Брандао 80' Жилина - Спартак Москва 1:2 (0:0) Мајтан 48' - Алекс 55', Ибсон 62' Табела: Челси 15, Олимпик Марсеј 12, Спартак 9, Жилина 0 Група Г: Реал Мадрид - Оксер 4:0 (1:0) Бензема 11', 72', 88', Роналдо 50' Милан - Ајакс 0:2 (0:0) Де Зув 57', Алдејвајрелд 66' Табела: Реал 16, Милан 8, Ајакс 7, Оксер 3. Група Х: Арсенал - Партизан 3:1 (1:0) Ван Перси 30'(пен), Волкот 72', Насри 77' - Клео 52' Шахтјор - Брага 2:0 (0:0) Рат 78', Луис Адријано 83' Табела: Шахтјор 15, Арсенал 12, Брага 9, Партизан 0