16/11/2019 |  21:24 | Аутор: РТРС

Нови пораз Игокее

Кошаркаши Игокее поражени су, у Лакташима, од подгоричке Будућности, са 83:72, у 7. колу АБА лиге.
Игокеа-Будућност ВОЛИ  (фото:Igokea/Nikola Vuruna) -
Игокеа-Будућност ВОЛИ (фото:Igokea/Nikola Vuruna)

Екипа из Александровца и даље има само једну побједу, док су гости из Подгорице шести пут славили, и водећи су тим на табели.

Игокеа је парирала фаворизованом противнику у првом полувремену. Екипе су се смјењивале у вођству ,а на одмор са предношћу од три поена отишли су гости из Подгорице.

Игокеа је веома добро одиграла трећу четвртину,добила је са 16:14 па се у посљедњих 10 минута ушло при заостатку домаћина од једног поена.

У посљедњем периоду игра Игокее се распала што је Будућност зналачки искористила да овај период добије са 24:14 за коначних 83:72.

За Будућност, лидера АБА лиге ово је шести тријумф у сезони,док Игокеа остаје на само једној побједи и шест пораза.

Најазапаженији код побједника био је Никола Ивановић са 18 кошева,13 је додао Кобс. Вон је за Игокеу убацио 20 кошева,а Ђорђе Гагић на дебију 14.

У наредном колу Игокеа гостује код Крке, док Будућност у дербију дочекује Партизан.

Од осталих утакмица седмог кола издвајамо сусрет Партизана и Црвене звезде, који ће бити одигран сутра.