20/01/2020 |  19:43 ⇒ 19:51 | Аутор: РТС

Звезда "стотком" декласирала Цибону

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цибону са 102:80 у посљедњем мечу 16. кола АБА лиге.
Кошаркаши Црвене звезде савладали Цибону (фото: КК Црвена звезда) -
Кошаркаши Црвене звезде савладали Цибону (фото: КК Црвена звезда)

Црвено-бијели су се овом побједом вратили на четврто мејсто, са скором од 10 побједа и шест пораза, колико има и трећепласирана Цедевита Олимпија.

Звезда је лако сломила отпор гостију и већ у првој четвртини стекла је двоцифрену предност који је одржавала до краја сусрета. На крају првог периода црвено-бијели су имали плус 14. Наставила је Звезда да контролише резултат, а на полувремену је имала и максималних плус 20. Гости су успјели да смање предност, али нису имали снаге да озбиљније запријете.

Гости су покушали да се врате у игру у трећем периоду, погодили су неколико отворених шутева и успјели да смање заостатак на 14 поена. Међутим, црвено-бијели су појачали темпо и брзо повећали предност на до тада максималних 22 разлике пред посљедњи минут четвртине. Ипак, гости успијевају да смање предност и приђу на 16 поена заостатка пред посљедњи период - 74:58.

Црвена звезда је рано ријешила да приводи меч крају. Цибона то користи и за три минута посљедњег периода прилази на минус једанаест - 79:68. Поново су црвено-бијели појачали темпо и брзо се вратили на плус 20. На крају Звезда је прешла стотку - 102:80.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Гист са 15 поена, њега су пратили Штимац, Браун и Симанић са по 13. Двоцифрен учинак имао је још Огњен Добрић који је постигао 10 поена. У пораженом тиму Бундовић је имао учинак од 19 поена, док је Новачић додао 16.

У наредном колу Звезда гостује у Лакташима, док Цибона дочекује Будућност.

Црвена звезда - Цибона 102:80

Табела: Партизан 13-3, Будућност 12-4, Цедевита Олимпија 10-6, Црвена звезда 10-6, ФМП 9-7, Морнар 9-7, Приморска 9-7, Игокеа 6-10, Крка 6-10, Задар 4-12, Цибона 5-10, Мега Бемакс 3-13.