19/03/2024 |  22:42 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Партизана побиједили Басконију

Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас Басконију резултатом 87:83 у утакмици 30. кола Евролиге.
Кошаркаши Партизана побиједили Басконију (Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Кошаркаши Партизана побиједили Басконију (Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Партизан сад има скор 14-16, а Басконија 16-14. Београдски клуб је бољи у међусобном скору уколико обе екипе окончају са истим учинком.

Домаћин је и без одсутног Зека Ледеја боље отворио меч, а послије прве дионице водио је 23:16.

Средином друге четвртине Партизан је први пут стекао двоцифрену предност (38:27), али је послије серије гостију 17:6 на полувремену било само плус два за "црно-бијеле" (44:42).

У 24. минуту Партизан је поново имао двоцифрену предност (54:44), а у 27. минуту је било плус 11 (64:53).

Послије 30 минута игре било је 69:60. Седам минута пре краја Партизан је водио 78:66, а у поседљња четири минута ушло се са 80:71.
Тројком Матеуша Поњитке Партизан је повео 83:75 на 2.44 прије краја.

Шездесет секунди прије краја Басконија је после велике грешке Кевина Пантера смањила на 85:81, а послије нове грешке играча Партизана и на 85:83.

Поенима Пи Џеј Доужера 18 секунди прије краја Партизан је повео 87:83 чиме је стављена тачка на утакмицу.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Френк Камински са 22 поена, Пантер и Бруно Кабокло су дали по 18.

Код гостију се истакао Маркус Хауард са 26 поена, Мет Костело и Чима Монеке су дали по 13, а Вања Маринковић 11.

У наредном колу, већ у четвртак, Партизан дочекује Реал.