21/03/2024 |  19:52 ⇒ 20:04 | Аутор: РТРС

Тежак пораз Србије против братске Русије у Москви, поправни у понедјељак у Ларнаки (ВИДЕО)

Фудбалери Србије поражени су резултатом 4:0 (2:0) од селекције Русије у пријатељском сусрету у Москви.
Утакмица Русија - Србија (фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV) -
Утакмица Русија - Србија (фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV)

Овај сусрет свечано је отворио познати српски глумац Милош Биковић.

У 19. минуту први гол за Русију. ВАР је провјерио спорне ситуације у шеснаестерцу Орлова.

Хлусевич је био испред Милана Гајића који је био посљедњи играч одбране, српски дефанзивац је повукао противничког играча.

Судија је досудио пенал, а ВАР је потврдио.

Сигуран за Русију са "бијеле тачке" био је Антон Миранчук и "Зборнаја" је повела са 1:0.

У 31. минуту нова непријатност пред голом Србије и нова лопта у мрежи Петровића, а стријелац за 2:0 био је капитен Остапенко.

Тек што је ушао у игру, Алексеј Миранчук погађа и Русија од 55. минута води са 3:0.

У 91. минути Сергејев лако до гола за коначних 4:0 у корист Русије.

Захаријан је додао лопту до Сергејева с лијеве стране, а нападач је лаганим ударцем постигао четврти гол за Русију.

Стојковић је у овој утакмици имао прилику да провјери фудбалере Србије пред Европско првенство које се у јуну ове године игра у Њемачкој.

Русија је у играла у најјачем саставу, јер јој је ово била једна од ријетких прилика да изађу на међународну сцену.

Наредног понедјељка слиједи још један тест за српску репрезентацију, такође пријатељски сусрет у Ларнаки против Кипра.

Овај двобој на распореду је од 14 часова.