28/03/2024 |  07:09 ⇒ 08:27 | Аутор: РТС

Јокић на ивици трипл-дабла, Денвер поражен од Финикса (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвер нагетса поражени су од Финикс санса 104:97 у мечу регуларног дијела сезоне НБА лиге. Никола Јокић поново је био на ивици трипл-дабла, убацио је 22 поена уз девет скокова и 10 асистенција.
Никола Јокић (Фото: илустрација/EPA-EFE/ALLISON DINNER SHUTTERSTOCK OUT) -
Никола Јокић (Фото: илустрација/EPA-EFE/ALLISON DINNER SHUTTERSTOCK OUT)

Кошаркаши Финикс санса настављају борбу за директан плеј-оф, док су Нагетси само побједу, али и утакмицу више далеко од другопласиране Оклахоме.

Екипа из Аризоне је иако то коначни резултат не каже, контролисала меч од првог до посљедњег минута.

Нагетси су у игри били само до почетка друге четвртине, а једино вођство имали су пар минута по самом почетку меча.

Финикс је константно водио, у пар наврата и са максималних плус 15, али су кошаркаши Мајка Мелоуна неколико пута прилазили на само два и три поена разлике, додуше само до краја треће четвртине, јер је побједник у посљедњој чувао двоцифрено вођство до минут пред крај меча, када је домаћа екипа успјела да ублажи пораз.

Најефикаснији кошаркаш на утакмици био је Кевин Дурент са 30 поена уз 13 скокова, Букер је додао 17, Ален 13, а Бредли Бил 10 поена.

У тиму Денвера, Јокић је био најистакнутији са 22 уз девет скокова и 10 асистенција, Гордон и Портер постигли су по 18 поена, Колдвел-Поуп је тиму допринео са 13, а Џексон са 11.