07/08/2012 |  20:34 | Аутор: Б92

Мексички фудбалери у финалу

Фудбалска репрезентација Мексика први је финалиста мушког олимпијског турнира.
Мексиканци су у полуфиналу послије преокрета савладали Јапан резултатом 3:1. Њихов ривал у финалу биће побједник другог дуела Латинске Америке и Далеког Истока, утакмице Бразила и Јужне Кореје. Финални меч игра се на Вемблију, у суботу. Јапанци, који су на Играма били фантастични, повели су спектакуларним голом првотимца Борусије Менхенгладбах Јукија Оцуа у 12. минуту. Мексико је узвратио 20 минута касније голом главом Марка Фабијана. Био је то први погодак који су примили Јапанци на турниру, пошто су остали несавладани против Шпаније, Хондураса, Египта и Марока. Преломни тренутак догодио се на средини другог полувремена, када је Орибе Пералта украо лопту на 20 метара од гола и смјестио је у горњи угао. У надокнади времена тријумф тима из Средње Америке потврдио је резервиста Хавијер Кортес. Мексиканци су тако обезбиједили медаљу својој земљу, шесту по реду. За сада имају три сребра у стреличарству и скоковима у воду. Посљедњу тимску медаљу Мексику су донијели кошаркаши још давне 1936. године.