08/08/2012 |  16:48 | Аутор: Б92

Црна Гора на корак до медаље!

Ватерполисти Црне Горе пласирали су се у полуфинале Олимпијских игара у Лондону, пошто су побиједили Шпанију са 11:9 (4:4, 3:1, 3:1, 1:3).
Ривал Црној Гори у полуфиналу биће побједник окршаја Хрватска – САД. Најефикаснији у побједничком тиму био је Борис Злоковић са четири гола, Млађан Јановић дао је два, а по једном су се у стрелце уписали Никола Јановић, Бргуљан, Пасковић, Ивовић и Драшковић. Мингел и Валес Тријас предводили су Шпанце сап о два гола. Први период био је изједначен, а Црногорци су два гола предности први пут стекли средином друге деонице, када су Јановић и Злоковић у размаку од 40 секунди дали голове (7:5). Екипа Ранка Перовића наставила је са бољом игром и у трећој четвртини, а у самој завршници Злоковић је погодио за великих 10:6. У посљедњој четвртини, дошло је до опуштања у табору Црне Горе, па су Шпанци на нешто више од два минута до краја голом Мингела пришли на 10:9. Међутим, у наредном нападу погодио је Никола Јановић, чиме је меч дефинитивно ријешен.