08/08/2012 |  21:58 | Аутор: Б92

Фудбалери Бразила и Мексика у финалу

У финалу фудбалског олимпијског турнира играће селекције Бразила и Мексика. "Кариоке" су у полуфиналу побиједиле Јужну Кореју резултатом 3:0, док су "сомбрероси" савладали Јапан са 3:1.
Имали су играчи Кореје неколико озбиљних шанси у уводном дијелу меча, али је најава прекида њихових 18 мечева без пораза дошла у 38. минуту када је Ромуло погодио за 1:0. Све се од тог тренутка промијенило и највећи фаворит за освајање злата почео је да приказује одличан фудбал, а за мјесто на насловним странама изборио се нападач Интернасионала Леандро Дамиао. Прво је у 57. минуту, на асистенцију Нејмара, удвостручио предност Бразила, да би само седам минута касније погодио и за 3:0. Мексиканци су послије преокрета савладали Јапан и тако својој земљи обезбиједили шесту медаљу у Лондону. За сада имају три сребра, све у стреличарству и скоковима у воду. Посљедњу тимску медаљу Мексику донијели су кошаркаши 1936. године. Финална утакмица олимпијског турнира на програму је 11. августа на лондонском "Вемблију", док је меч за бронзану медаљу између Јапана и Јужне Кореје дан раније у Кардифу.