12/08/2012 |  19:11 | Аутор: Б92

Хрвати освојили злато у ватерполу

Ватерполо репрезентација Хрватске освојила је златну олимпијску медаљу савладавши селекцију Италије са 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3).
Голове су постигли Јоковић три, Бошковић два, Сукно, Бараћ и Булхубашић за Хрватску, а Фелуго три, Гало, Прескути и Ђорђети за Италију. Хрватски ватерполисти остварили су највећи успјех до сада и окитили се првим олимпијским златом. Бронзана медаља припала је ватерполистима Србије који су раније данас побиједили Црну Гору са 12:11. Италијани су одлично отворили меч вођством од 2:0, али су Хрвати изједначили почетком друге четвртине, а затим и повели на полувремену. "Азури" су почетком другог дијела утакмице успјели да изједначе, али је Хрватска узвратила снажно, постигавши два поготка за мање од минута. Од тог тренутка, изабраници Ратка Рудића држали су резултат и утакмицу под контролом. Ово је прва златна медаља за хрватски ватерполо. На Играма у Атланти 1996. године, Хрватска је освојила сребро.