15/09/2014 |  07:27 | Аутор: Спортска централа

Србија девета на СП у одбојци

Одбојкашка репрезентација Србије заузела је девето мјесто на Свјетском првенству 2014. у Пољској.

Иран, који са клупе предводе Слободан Ковач и Слободан Пракљачић, побиједио у Лођу, у првој утакмици посљедњег 4. кола Е групе, Србију са 3:1, по сетовима 27:25, 22:25, 25:22 и 25:18, послије 109 минута игре.

Утакмицу у Атлас Арени посматрало је 9.600 гледалаца, а судили су Луис Херардо Масијас из Мексика и Јури Рамирес Ортис из Доминиканске Републике.

Пласман у трећу фазу такмичења из Е групе изборили су Француска, Иран и Пољска.

Србија је поразом од Ирана завршила учешће на Свјетском првенству у Пољској. Изабраници Игора Колаковића су добро почели меч и били у предности да би у финишу дозволили Иранцима да преокрену резултат и поведу са 1:0. Оно што су пропустили у првом, одбојкаши Србије су исправили у другом сету и изједначили на 1:1. Услиједио је затим пад у игри, који су изабраници Слободана Ковача и Слободана Пракљачића зналачки искористили, добили трећи и четврти сет и заслужено славили.