26/09/2014 |  22:52 | Аутор: sportske.net

Теодосић донио трофеј ЦСКА

Московски ЦСКА побједник је припремног турнира Глорија куп у Истанбулу.

Руски тим је у неизвјесном финалу савладао Уникаху са 88:84 (24:15, 21:26, 14:26, 29.17).

Јунак Московљана био је Милош Теодосић који је постигао 21 поен и кључне пенале у завшници и тако донио својој екипи трофеј.

ЦСКА је већ у првој четвртини стекао солидних девет поена предности, али Уникаха сјајном одбраном смањује на 45:41 на полувремену.

Шпанци настављају у истом ритму и у трећем периоду те преокрећу на 67:59 пред посљедњу четвртину. Тада се разиграо Теодосић, уз бољи шут саиграча са дистанце, те ЦСКА стиже до егала.

У пенал завршници Теодосић је погодио два бацања пет секунди прије краја и потврдио побједу свог тима.

Посљедње место на турниру заузела је Црвена звезда са три пораза, посљедњим од Анадолу Ефеса, док је у борби за трећу позицију Олимпијакос надиграо Фенербахче.