21/12/2014 |  19:40 | Аутор: РТРС

Рукометашице Норвешке на крову Европе

Рукометашице Норвешке освојиле су златну медаљу на Европском првенству пошто су у финалу савладале Шпанију резултатом 28:25.

У репризи финала првенства Европе из 2008. године Норвежанке су оправдале улогу фаворита и на крају заслужено стигле до своје шесте титуле шампиона Старог континента.

Уводних 10 минута финалног меча протекао је у игри гол за гол, да би Шпанија у 12. минуту по први пут на мечу дошла до два гола предности (5:3)

Шпањолке предност увећавају и она у 18. минууту износи пет голова (10:5). Скандинавке ипак дижу ниво, стижу резултат па су на одмор отишле са два гола заостатка (12:10).

У наставку, Норвежанке стижу до изједначења (12:12), те поново прелазе у вођство (16:15). Шпанске рукометашисе у 43. минуту сижу до изједначења (20:20), међутим, Норвешка прави серију и са четири гола предности улази у пољедњих 10 минута меча (25:21).

Шпанија је тада заиграла боље и пет минута прије краја пришла на свега гол заостатка (26:25). Ипак, рукометашице Норвешке нису дозволиле преокрет и са три нова гола у низу поставиле коначан резултат 28:25.

Најефикаснија у селекцији Норвешке била је Корен са 10 голова. Морк је постигла седам, а Слоберг три. У тиму Шпаније, боља од осталих била је Пена са 10 погодака.

Бронзану медаљу на шампионату Европе освојила је репрезентација Шведске која је у мечу за треће мјесто савладала Црну Гору.