27/02/2015 |  23:22 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Побједа Фенера у Москви, Барселона тешко са Албом

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су ЦСКА у Москви резултатом 81:75, у дербију осмог кола групе Ф Топ16 фазе Евролиге.

Дуел у Москви био је изједначен, а више живаца у завршници имао је тим Жељка Обрадовића.

Играчи и тренери обје екипе имали су током цијеле утакмице много замјерки на суђење, а 45 секунди пре краја при вођству Фенербахчеа 74:72 због двије техничке грешке искључен је Милош Теодосић и то је одлучило побједника, преноси Б92.

Немања Бјелица убацио је три слободна бацања и донио турском тиму недостижних +5.

Бјелица био је најбољи код побједника са 11 поена и 13 скокова, Весели је уз 14 поена имао пет скокова, а Богдановић је убацио 13 поена уз шест скокова.

Код домаћина, Де Коло је убацио 18 поена, а Теодосић је имао 14 поена и шест асистенција.

Андреј Кириленко имао је повратнички деби у саставу ЦСКА. За пет минута убацио је два поена.

У истој групи кошаркаши Лаборал Куче побиједили су Анадолу Ефес у Истанбулу са 87:84.

Овим тријумфом шпански тим се изједначио са Ефесом на табели групе Ф (4-4) и у потпуности се укључио у бробу за четвртфинале.

Гости из Шпаније имали су великих 17 поена предности на полувремену, али Ефес је већ у трећој четвртини успио да дође до преокрета.

Сан Еметерио је био најбољи са 22 поена, 17 је додао Ајверсон, а 14 Давис Бертанс. Код домаћина, Шарић је имао 18, Крстић 16 (12 скокова), а Ертел 17 поена и 5 асистенција.

У посљедњем мечу ове групе Олимпијакос је савладао Уникаху код куће са 77:72 и тако се осамосталио на челу табеле са скором 7-1. Гости из Малаге добро су почели, имали су на полувремену четири поена вишка, али Олимпијакос је на крилима сјајног Спанулиса у наставку рутински окренуо и славио.

Спанулис је меч завршио са 18 поена и 10 асистенција, 13 поена убацио је Принтезис, а 12 Лоџески. Код гостију, Гренџер је имао 13 поена, Василијадис 9, а Тулсон 8. Стефан Марковић имао је 4 поена и 3 асистенције за 15 минута.

У групи Е Барселона је након продужетака била боља од Албе са 92:82. Каталонски клуб је овом побједом престигао Панатинаикос на трећој позицији у групи са истим скором (5-3), али уз бољу кош разлику.

С друге стране, Алба је доживјела пети пораз.

Шпански тим је до побједе предводио Доелман са 17 поена, Томић је додао 16, а Наваро 14. С друге стране, Рединг и Ренфро су убацили по 20 поена, а Радошевић један мање.