22/11/2015 |  17:42 | Аутор: Б92

Лацио прекинуо серију пораза

Фудбалери Фиорентине одиграли су неријешено 2:2 (0:2) на свом терену против екипе Емполија у 13. колу Серије А. Лацио поново није побиједио, али је успио да прекине серију од три узастопна пораза, овога пута било је 1:1 против Палерма.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Торино је минималним резултатом славио против Аталанте у Бергаму, баш као и Удинезе над Сампдоријом.

У мечу који су обиљежили црвени картони Ђеноа је против Сасуола водила са 1:0, али је послије драме и два гола у посљедњем минуту побиједила са 2:1. Кјево је савладао Карпи у гостима резултатом 2:1 и тако екипу која је дошла из Серије Б гурнуо на само зачеље.

Фиорентина је успјела да анулира два гола заостатка и извуче бод. Ливаја и Бухел постигли су голове у првом полувремену за Емполи, али је у наставку Калинић са два поготка у пет минута спасао своју екипу пораза.

Фиорентина дијели прву позицију на табели са Наполијем са по 28 бодова. Интер има бод мање и од 20.45 има прилику да преузме лидерску позицију, уколико побиједи Фрозиноне. Српски фудбалер Ненад Томовић одиграо је цијели меч за тим из Фиренце и зарадио жути картон због неспортског понашања.

Лацио је у веома лошој форми, али је коначно успио да освоји макар бод против Палерма на свом терену. Гости су повели у 22. минуту, када је прецизан био Голданига, а Кандрева са пенала поравнава резултат у 70. минуту. Екипа из Рима је на осмој позицији са 19 бодова, а Палемо је 14. са 15.

На отварању дана у Серији А Наполи је био сигуран у Верони погоцима Лоренца Инсињеа и Гонсала Игуаина.